Yeni sezonda 53 dizi seyirciyle buluştu, 27’si yayından kaldırıldı

31’i yeni, toplam 53 dizinin seyirciyle buluştuğu yeni sezonda 27 dizi ekran macerasını noktaladı. Dokuz yeni dizinin ömrü beş bölümden daha az sürdü

Sezon içerisinde seyirciyle buluşan 31 yeni diziden 17’si ekran macerasını noktaladı. Sıcak havaların da etkisiyle toplam televizyon reytinginde geçen senenin bu dönemine kıyasla yaklaşık yüzde 15-20 düşüş söz konusu.

Gazete Oksijen’in haberine göre; bu durum bir süredir dizi reytinglerinde düşüş trendine neden olurken birçok dizi final kararını duyurdu.

ATV’nin yeni dizisi Yaban Çiçekleri üçüncü bölümüyle ekran macerasını noktalarken Star TV’nin yeni dizisi Yan Oda dördüncü bölümünün ardından yayından kaldırıldı. Böylelikle bu sezon dokuz dizinin ömrü beş bölümden kısa sürdü.

Toplamda 57 dizinin ekranlara geldiği 2022-2023 sezonunda yalnızca bir dizinin ömrü beş bölümden kısa sürmüştü. 54 dizinin ekranlara geldiği 2021-2022 sezonunda ise bu sayı beş olarak kaydedilmişti.

Reytinglerdeki düşüşe rağmen Bahar ve Kızılcık Şerbeti dizileri çift haneli reytinglerini sürdürürken 10-12 arasında dizinin yeni sezon onayı alması bekleniyor. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x