Okullar, yol geçen hanına döndürüldü

Yarışma tarihi de 27 Nisan olarak belirlendi. Birinci 15 bin TL, ikinci 12 bin TL, üçüncü 10 bin TL, dördüncü 8 bin TL ve beşinci 7 bin TL ödül kazanacak. Ancak verilen iznin üst yazısında yarışmayı düzenleyen Anadolu Gençlik Derneği’nin ismine yer vermeyerek kamuoyundan gelebilecek tepkilerin önüne geçilmeye çalışıldı. Katılımın gönüllülük esasına göre “ücretsiz” olduğu duyurulmasına rağmen sorular öğrencilerin satın alacağı Muzaffer Aktürk ve Mücahid Traş’ın yazdığı, “Sevgili Peygamberim Hz. Muhammed (S.A.V.)” isimli kitaptan gelecek.

ÖZEL BİLGİLER İSTENDİ

Dernek, başvurularda öğrencilerin vatandaşlık ve telefon numaraları, doğum tarihi ve yeri, ikamet ettikleri ilçe ve hatta mahalle ile velilerinin telefon numarası gibi yarışma ile ilgisi olmayan özel bilgileri de istedi. Öğrenciler, Anadolu Gençlik Derneği’ne verdikleri özel bilgilerin doğru ve güncel olduğunu, bilgilerde değişiklik olması halinde bunu da bildireceklerini ve derneğin çağrı merkezi görevlileri tarafından aranmayı da kabul etti. Yarışmanın düzenlenme gerekçesi ise, gençlerin ahlaki yoksunluktan dolayı her geçen gün uçuruma sürüklenmesi, alkol ve uyuşturucu kullanımında, suç işleme oranlarında büyük artış olması olarak gösterildi.

ÇEDES projesi kapsamında okullarda ‘değerler eğitimi’ adı altında verilen ‘gerici eğitim’ tartışmaları bitmiyor. Çocuklara mezarlık eğitimi veriliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x