Nintendo Switch 2, Nisan 2025 Öncesinde Duyurulacak

Merakla beklenilen Nintendo Switch 2 çıkış tarihi hakkında önemli bir açıklama en yetkili ağızdan geldi. Buna göre, Nintendo Switch‘in piyasaya sürülmesinden yedi yıl sonra, Nintendo’nun kazanç açıklamasıyla birlikte Nintendo Başkanı Shuntaro Furukawa, bu mali yıl içinde bir donanım duyurusunun yapılacağını söyledi.

Nintendo’nun X üzerinden yapılan açıklamada, “Ben Furukawa, Nintendo Başkanı. Bu mali yıl içerisinde Nintendo Switch’in halefi hakkında bir açıklama yapacağız. Mart 2015’te Nintendo Switch’in varlığını duyurduğumuzdan bu yana dokuz yıldan fazla zaman geçmiş olacak. 2024’ün ikinci yarısına yönelik Nintendo Switch yazılım serisiyle ilgili olarak bu Haziran ayında bir Nintendo Direct düzenleyeceğiz, ancak lütfen şunu unutmayın: Bu sunum sırasında Nintendo Switch’in halefinden bahsedilmeyecek.” dedi.

Şirketin mevcut mali yılı 31 Mart 2025’te sona eriyor, bu da bir duyurunun çok uzakta olmayabileceği anlamına geliyor. Switch halefinin NVIDIA tarafından desteklenen daha güçlü iç kısımlara sahip, el tipi cihaz odaklı başka bir cihaz olması bekleniyor ancak konsol hakkında henüz resmi bir şey gerçekleşmedi.

Nintendo, yeni yayınlanan mali gelir açıklamasında ayrıca Switch’in 31 Mart 2024 itibarıyla dünya çapında 141,32 milyon adet sattığını da açıkladı. Şirketin en son el konsolu Nintendo DS ise 154,02 milyon satış rakamına yaklaşıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x