Hyundai Ioniq 5 N fiyatını açıkladı; kimse bu kadar ucuz olmasını beklemiyordu

Bu gelişme, performans ve teknoloji tutkunlarını yakından ilgilendiriyor.

Hyundai, uzun süredir merakla beklenen Ioniq 5 N modelini geçtiğimiz Temmuz ayında nihayet tanıttı ve bu araç Kasım ayında Kuzey Amerika’da sahne aldı. Araç, bu ayın sonlarında ABD’deki bayilerde satışa sunulacak ve bugün itibariyle aracın fiyatı hakkında bilgi sahibi olduk. Ioniq 5 N‘in fiyatı 66.100 dolar olarak belirlenmiş, buna ek olarak 1.375 dolarlık bir “nakliye” ücreti eklenerek toplam fiyat 67.475 dolara ulaşıyor. Hyundai, bu modelin “tam donanımlı” olduğunu belirtiyor ve araç sadece bu tek donanım seviyesiyle sunuluyor.

Ioniq 5 N, her biri elektrik motoru olmak üzere toplamda 601 beygir gücü üreten ve N Grin Boost modu etkinleştirildiğinde ekstra güçle maksimum ivmelenme sağlayarak gücü 641 beygire çıkaran bir dört tekerlekten çekiş modelidir. Bu mod, 10 saniyelik aralıklarla ek güç sağlıyor. Araç 0’dan 97 km/s hıza sadece 3,25 saniyede ulaşabiliyor ve maksimum hızı elektronik olarak 261 km/s ile sınırlandırılmış. 84 kWh’lik bataryası, 238 kW DC’ye kadar şarj olabilme kapasitesine sahip ve %10’dan %80’e kadar olan şarjı sadece 18 dakikada tamamlıyor.

Hyundai Ioniq 5 N fiyatını açıkladı; kimse bu kadar ucuz olmasını beklemiyordu

Hyundai Motor Company’nin Küresel COO’su ve Hyundai Motor Kuzey Amerika’nın Başkan ve CEO’su José Muñoz şunları söyledi: “Hyundai N, Hyundai’nin gelişmiş teknolojiyi genişletme konusundaki ana itici gücüdür. N markası teknolojisi ve motorsporlarındaki başarısı, Hyundai’nin sınırları zorlama yeteneğini kanıtlıyor ve tam donanımlı Ioniq 5 N, tamamen elektrikli yüksek performans dünyasında sürücü etkileşimi açısından yeni bir seviye sunuyor. Mevcut Hyundai müşterilerinin ve yeni alıcıların, yeni Ioniq 5 N’in olağanüstü dinamizmi, duygusu ve inovasyonundan etkileneceğinden eminiz.

Bu yenilikçi elektrikli araç, etkileyici hızı, üstün teknolojisi ve sürdürülebilirlik vaadiyle dikkat çekiyor. Hyundai‘nin bu son modeli, elektrikli araç piyasasında önemli bir yer edinmeyi hedefliyor. Ioniq 5 N‘in tanıtımıyla birlikte, Hyundai, yüksek performanslı elektrikli araçlar alanındaki iddiasını bir kez daha ortaya koyuyor ve elektrikli araç teknolojisindeki yenilikçi adımlarıyla geleceğin mobilite çözümlerini şekillendirmeye devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x